Artystyczny Wrocław

Wiadomo, że najpiękniejsze i najciekawsze obiekty to takie, które przyciągają swoją artystyczną duszą. Z sielankowych wysepek udaliśmy się w nieco głośniejsze ale zjawiskowe zakątki Wrocławia.

Most Zwierzyniecki

Wszystkie te trasy, które opisane są w postach o Wrocławiu pokonane zostały pieszo (z wyjątkiem ostatniego odcinka z Hali Stulecia -> Galerii Dominikańskiej gdzie posłużyłam się tramwajem), co zaowocowało jednym odciskiem na pięcie. Cud, że jednym :) Pierwszym obiektem, wyznaczonym przez palec wskazujący na mapie, była baaaaaardzo wysoka Iglica. Przyznam, że miałam przy niej jakieś dziwne uczucie, że jej wierzchołek lekko kołysze się przy wietrze. Chociaż taka może być prawda. Iglica jest dość charakterystycznym 96 metrowym słupem ustawionym przed Halą Stulecia (obiektem sportowym, lecz z wyglądu przypominającym sejm).Hala Stulecia
Hala Stulecia jest jednym z wielu obiektów zapisanych na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W niej będziemy mogli obejrzeć zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej mężczyzn.Tuż za Halą znajdowała się popularna fontanna multimedialna. Akurat trafiłam na pokaz, gdzie skaczące krople wody poruszały się w rytmie muzyki. Świetny widok, a byłby lepszy, gdyby słońce zamieniło się z księżycem na kilka minut :) Z Fontanny Pergolą udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego i tam spędziłam więcej czasu zachwycając się tym miejscem.

Pergola

Fontanna Multimedialna


Ogród Japoński założony został w latach 1909-1913 w obrębie Parku Szczytnickiego. Podczas powodzi tysiąclecia (1997r.) ogród przez trzy tygodnie znajdował się pod wodą. W środku znajduje się około 270 populacji roślin drzewiastych (m.in. dąb szypułkowy, kasztanowiec zwyczajny) i 250 grup rododendronów.

bilet wstępu (1,50 zł)

I tak oto optymistycznym akcentem pobyt we Wrocławiu kończę na wieży widokowej w Sky Tower. Akurat trafiłam na dobrą pogodę i z zachwytem (chociaż była nutka utęsknienia) patrzyłam na Ślężę i rozpościerające się za nią Karkonosze. Wysokość Sky Tower to około 200 metrów czyli 49 pięter.KONIEC RELACJI WROCŁAWSKIEJ :)


1 komentarz:

  1. Warto obejrzeć Panoramę Racławicką. To naprawdę robi wrażenie. A dodatkowo, bilet na Panoramę Racławicką uprawnia do darmowego wejścia do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Narodowego, do końca roku kalendarzowego :)

    OdpowiedzUsuń